Równe zasady współpracy jako fundament bezpiecznej samoorganizacji

holacracy-constitution-1140x550

Ważnym aspektem budowania bezpiecznej samoorganizacji dla biznesu jest określenie jej fundamentalnych zasad, które obowiązują wszystkich współpracowników / partnerów w równej mierze. To one wspierają partnerskie relacje, równość, autonomię i tworzą bezpieczną przestrzeń dla działania każdej osoby.

Przykładem takich zasad jest Konstytucja Holakracji®. Jest to kompleksowe, systemowe rozwiązanie, stąd zasady – na pierwszy rzut oka – mogą wydawać się trudne do zrozumienia. Wraz ze stosowaniem ich w organizacji, uczymy się ich praktycznego użycia. Zupełnie jak to ma miejsce w przypadku kodeksu drogowego – po jego przeczytaniu i bez praktyki – trudno jest  wyobrazić sobie jak można prowadzić samochód.

Konstytucja Holakracji® – jak to w porządnym Turkusie 🙂 – jest ewoluującym dokumentem i tworzy ją międzynarodowa społeczność osób i organizacji praktykujących ten sposób działana.

Jeśli jesteście zainteresowani poznaniem zasad Holakracji®, zamieszczamy dla Was aktualną wersję Konstytucji w języku polskim.

GK

Źródło zdjęcia: www.holacracyone.org

Comments are closed.