O nas

Jesteśmy Energized.org Polska

Wywodzimy się z jednej z najbardziej znanych firm w Holandii wdrażających samozarządzanie dla organizacji. Działamy w Polsce, wierząc, że:

  1. Firma to organizacja ludzi stworzona dla realizacji ważnego celu, wartościowego dla jej twórców, społeczności i planety.
  2. Firma lepiej realizuje taki cel, gdy:
  • Piramida celów zastępuje piramidę władzy
  • Ludzie współtworzą zamiast biernie przyjmować decyzje z góry
  • Bogactwo perspektyw i kreatywność buduje wartość dla celu firmy
  • Doświadczenie (patrzenie wstecz) jest równoważone innowacyjnością (szukanie nowego)
  • Dbałość o efektywność jest naturalnym efektem transparentnej informacji
  • Rozwój firmy jest wynikiem ewolucji a nie centralnego planowania

gabriela-krupa-energized-300-polska
Gabi Krupa

Od 2015 roku obserwuję i wspieram organizacje na ich drodze do działania w myśl turkusowego modelu organizacji. Moja droga zaczęła się w Szwecji, gdzie realizując projekt dla Spotify obserwowałam efektywność samoorganizacji i dużą motywację zespołów które w ramach Spotify miały możliwość pracy w oparciu o autonomię, zaufanie i transparentność.
Jestem doświadczonym trenerem samoorganizacji i certyfikowanym coachem Holacracy®.

zdjecie_paulina-300-energized-polska
Paulina koperska

Mam za sobą ponad 20 lat doświadczenia zawodowego. Przeszłam ścieżkę kariery od kontrolera finansowego do Dyrektora Finansowego i Prezesa. Od wewnątrz poznałam międzynarodową korporację i polską firmę rodzinną. Od 2007 roku wspieram osoby indywidualne i organizacje jako coach indywidualny i zespołowy, trener umiejętności miękkich oraz konsultantka przy wypracowywaniu strategii i wprowadzaniu zmian organizacyjnych w kierunku pełnej partycypacji.

AB-400x411
Ania biłyk

Badam i wspieram procesy zmian we wdrażaniu samoorganizacji. W pracy wykorzystuję kilkuletnie doświadczenie zebrane w zarządzaniu projektami. Widzę, że nauka i praktyka mogą iść ze sobą w parze, dlatego wykorzystuję wiedzę z badań w mojej pracy. Z wykształcenia jestem psychologiem. Obecnie pracuję nad doktoratem związanym z uczestnictwem pracowników w zarządzaniu.

ika_1m-400x414
Irena Kaszewska

Badacz i praktyk samozarządzania w biznesie. Nieustannie pogłębiam wiedzę z zakresu metodyk Holakracji, Socjokracji i zarządzania zmianą, aby wspierać firmy wchodzące na ścieżkę samoorganizacji. Za mną 10 lat pracy w konsultingu i 10 lat pracy w dużej korporacji, gdzie uczestniczyłam w licznych inicjatywach transformacyjnych na styku efektywności operacyjnej i kultury organizacyjnej firm. Połączenie tych dwóch perspektyw daje mi doskonałe zrozumienie potrzeb i trudności tradycyjnego biznesu oraz możliwości, jakie oferuje turkus.

Wsparci przez Energized.org. Polska

Współpraca z Gabrielą to pełen pasji i zaangażowania czas. Bardzo indywidualne i dokładne podejście do naszej organizacji zaowocowało efektywną pracą, która dostarczyła nam konkretnych operacyjnych rozwiązań. Gabi klarownie i jasno przedstawiła zespołowi zasady działania struktury, zależności i odpowiedziała na wszelkie pytania. Zbudowała również atmosferę sprzyjającą pracy i zaufaniu. Już w pierwszych minutach szkolenia przełamała wszelkie opory i nawiązała świetny kontakt z naszymi partnerami. Gabi to partner służący wsparciem również po szkoleniu. Polecam 🙂

Edyta Szela

-
Suez

The experience with Energized.org Polska and Gabi was exceptional! Despite practicing Holacracy for two years already, after training with her we could discover many areas to improve and many misinterpretations which were holding our organization back.

Especially helpful was feedback given by Gabi for our facilitators and tips how to improve the efficiency of the meetings. The meetings were full of positive energy and very eye-opening. Clarification of Holacracy concepts, roles and parts of Constitution was extremely helpful, especially as during this time many new Partners joined PhotoClaim Sp.zo.o.

I would recommend Energized.org Polska to anyone who would like to understand deeply Holacracy in practice and make it a tool to accelerate an organization!

Daria Trinkhaus

-
PhotoClaim

„Miałem przyjemność być uczestnikiem warsztatu Hola-Taster. Konkret i dobra energia. Trochę teorii i dużo praktyki. Wyszedłem kompletnie przekonany o tym, że Holakracja jest dobrym rozwiązaniem dla mnie, pracującego już od jakiegoś czasu w organizacji nad turkusową świadomością . Warsztat ciekawie prowadzony- czuć pasję, a to cenię najbardziej. Wyczerpujące odpowiedzi na wszelkie pytania. Rozwiane wszelkie wątpliwości. Zdecydowanie polecam!”

Łukasz Napierała

-
Jack Wolfskin

Rok 2018 był dla nas rokiem przełomowym. Z jednej strony to rok jubileuszowy – 10 lat SUEZ Izolacje Budowlane. Z Drugiej strony był to rok wytężonej pracy skierowanej do wewnątrz organizacji, przyszedł czas na przyjrzenie się dotychczasowej, choć od zawsze płaskiej, strukturze firmy. Warsztat z Gabi Krupa z ENERGIZED był dla kolejnym ważnym etapem w rozwoju naszej organizacji. Warsztat był symbolicznym otwarciem nowego, swoistym przełącznikiem i bodźcem do dalszej transformacji. Otrzymaliśmy niezbędne narzędzia do wdrożenia i nazwania tego co robimy. Wraz z warsztatem jako wartość dodaną  otrzymaliśmy potwierdzenie słuszności naszego działania, co dla zarządzających jest niezmiernie istotne.

Dominik Szela

-
Suez